Nationale juniormesterskaber

Juniormesterskaber og årgangsmesterskaber.

2018 | Årgangsmesterskab (16 år) | Single sculler  
Caroline Munch 

2017 | Juniormesterskab | Single sculler  

Bastian Secher

2017 | Årgangsmesterskab (14-16 år) | Dobbelt sculler  
Victoria Munch
Caroline Munch

2016 | Juniormesterskab | Single sculler  
Bastian Secher

2015 | Årgangsmesterskab (14 år) | Single sculler  
Victoria Munch

2015 | Årgangsmesterskab (12-14 år) | Dobbelt sculler  
Victoria Munch
Caroline Munch

2014 | Juniormesterskab | Single sculler  
Bastian Secher

2014 | Årgansmesterskab (15 år) | Single sculler  
Bastian Secher

2012 | Årgansmesterskab (13 år) | Single sculler  
Bastian Secher

2010 | Juniormesterskab | Firer uden styrmand  
Mads Brogaard
Joachim Sutton
Victor August Stokholm Lous
Andreas Dyrby

2010 | Årgangsmesterskab (14-16 år) | Single sculler  
Andreas Dyrby

2006 | Årgangsmesterskab (14-16 år) | Single sculler  
Aja Runge Holmegaard

2000 | Juniormesterskab | Dobbelt firer uden styrmand  
Daniel Zielinski
Mads Philipsen
Lauritz Jørgensen
Christian Pedersen

2000 | Juniormesterskab | Dobbelt sculler  
Daniel Zielinski
Christian Pedersen

2000 | Årgangsmesterskab (14-16 år) | Dobbelt sculler  
Anna Peuliche
Sisse Bertelsen

1999 | Juniormesterskab | Dobbelt firer uden styrmand  
Christian Pedersen
Martin Christensen
Daniel Zielinski
Carsten Finderup

1999 | Juniormesterskab | Dobbelt sculler  
Daniel Zielinski
Carsten Finderup

1998 | Årgangsmesterskab (14-16 år) | Dobbelt sculler  
Daniel Zielinski
Carsten Finderup

1997 | Årgangsmesterskab (14-16 år) | Dobbelt sculler  
Daniel Zielinski
Carsten Finderup

1996 | Årgangsmesterskab (12-14 år) | Dobbelt sculler  
Daniel Zielinski
Carsten Finderup

1994 | Juniormesterskab | Single sculler  
Jakob Thanning

1991 | Årgangsmesterskab (14-16 år) | Dobbelt sculler  
Martin Nielsen
Kasper Jørgensen

1991 | Juniormesterskab | Dobbelt sculler  
Torben Bech Jensen
Bo Kaliszan

1989 | Årgangsmesterskab (14-16 år) | Dobbelt sculler  
Søren Vesth
Bo Kaliszan

1984 | Juniormesterskab | Dobbelt firer uden styrmand  
Niels Foldager Sørensen
Flemming Eske Hansen
Peer Larsen
Simon Bolvig

1983 | Årgangsmesterskab (14-16 år) | Dobbelt sculler  
Flemming Eske Hansen
Simon Bolvig

1983 | Årgangsmesterskab (14-16 år) | Dobbelt firer med styrmand  
Karin Petersen
Hjørdis Westergaard
Susanne Buck
Lone Graversen
styrmand Lisa Damlund

1983 | Årgangsmesterskab (12-14 år) | Dobbelt sculler  
Helene Nielsen
Anne Rasmussen

1983 | Juniormesterskab | Dobbelt firer uden styrmand  
Niels Foldager Sørensen
Flemming Eske Hansen
Peer Larsen
Simon Bolvig

1981 | Juniormesterskab | Single sculler  
Torben Hansen

1979 | Juniormesterskab | Dobbelt firer med styrmand  
Marianne Hansen, Roskilde Roklub
Tine Borg, Roskilde Roklub
Birgitte Bo, Lyngby Dame Roklub
Kirsten Plum, Lyngby Dame Roklub
styrmand Anne Marie